Bilde: GIGABYTE

GIGABYTE har vist hvor godt dens Z790 MASTERUS XTREAMME kan låse hovedkortene og GIGABYTE MASTERUS XTREAM-RGB DDR5 7200 minne. DDR5 modnes allerede for å tillate de raskeste hastighetene som noen gang er sett på hjemme-PCer uten å bruke eksotisk kjøling som flytende nitrogen, men nå ser vi at den pålitelig kan presses videre i luften med de riktige komponentene. GIGABYTE brukte en Intel Core i9-13900K klokket til 5,5 GHz, og en oppdatert XMP 3.0-profil, for å overklokke 32 GB DDR5-7600 CL36 1,45V-settet (en variant av 7200-minnet) opp til 7950 MHz.

Bilde: GIGABYTE Bilde: GIGABYTE

Pressemelding

GIGABYTE TECHNOLOGY Co. Ltd, en ledende produsent av hovedkort, grafikkort og maskinvareløsninger, avslørte i dag den banebrytende DDR5-ytelsen til XMP DDR5-7600 og O.C. ytelse til DDR5-7950 under viftekjøling på Z790 AORUS XTREME-og MASTER-hovedkort med TEAMGROUP-spillmoduler T-FORCE DELTA RGB DDR5 7200-minne. Med skjermet minneruting av SMD-minne-DIMM, eksklusiv DDR5-overklokkings BIOS-innstilling, toppkvalitetskomponenter og forbedret design fra maskinvare til fastvare på hovedkort, beviser denne ytelsen GIGABYTEs sterke ledende rolle innen produktkvalitet og ytelse.

For å slippe løs den ultimate DDR5-ytelsen implementerer GIGABYTE Z790 AORUS XTREME og MASTER ny generasjon skjermet minneruting-design. Ved å optimalisere minnesporingsbredde, lengde og stil fra HPC-simulering til faktisk implementering, senkes den totale impedansen mellom CPU-minnekontrolleren og minnemodulene. Videre med lavt signaltap PCB, er signaltap inne i PCB og ekstern interferens kraftig redusert, noe som kan opprettholde høyhastighets DDR5-signaloverføring for å oppnå høyere DDR5-hastighet. I tillegg fører den rikelige BIOS-innstillingen til DDR5 Memory Upgrade og XMP 3.0 User Profile til banebrytende ytelse til XMP DDR5-7600 og DDR5-7950 O.C. under viftekjøling med T-FORCE DELTA RGB DDR5 7200 minne. Den detaljerte minneinformasjonen er oppført i minnestøttelisten til hovedkortet.

https://www.gigabyte.com/Motherboard/Z790-AORUS-MASTER-rev-10/support#support-memsup

Dette bemerkelsesverdig minneytelse på Z790 AORUS XTREME og MASTER med T-FORCE DELTA RGB DDR5 7200-minne er bare begynnelsen på GIGABYTEs hovedkort med suveren ytelse.

Kilde: GIGABYTE

Gå til tråden

Siste nyheter

A Plague Tale: Requiem Gets Demanding PC Systemkrav, NVIDIA GeForce RTX 3070/AMD Radeon RX 6800 XT Anbefalt for 60 FPS ved 1080p/Ultra Settings

7. oktober 2022 7. oktober 2022

NVIDIA GeForce RTX 4080 (16 GB) treffer 3,0 GHz i nye 3DMark Benchmarks, Beats GeForce RTX 3080 by Up til 62 %

The Super Mario Bros. Får en offisiell teaser-trailer som avslører Chris Pratts stemme for den ikoniske Nintendo-karakteren

7. oktober 20227. oktober 2022

Google Chrome vinner mest sårbare nettleseren i 2022, med 303 sårbarheter registrert YTD a>

EA-appen for Windows kommer offisielt, vil snart erstatte Origin som EAs primære PC-plattform

Noen GeForce RTX 4090 grafikkort anbefaler en 1200-watt strømforsyning

Categories: IT Info