Jailbreak-utvikler Lars Fröder lanserte en oppdatert versjon av Dopamine-jailbreak-verktøyet lørdag 8. juli, som offisielt bringer verktøyet opp til versjon 1.1.1.

Fröder annonserte den siste versjonen av verktøyet i en Tweet delt lørdag ettermiddag, og peker på GitHub-siden der følgende endringslogg presenterer seg:

Legg til krasjrapporter for lanserte krasjrapporter, når lansert krasjer nå vil du motta en detaljert separat krasjlogg, ved siden av den (utrolig kryptiske)”initproc exited”panikken. Rett opp flere feil forskyvninger relatert til ptrace-kroken. Reparer feilen i macho-parseren der den ville mislykkes når avhengighetene analyseres fra visse biblioteker Forbedre Wi-Fi reaktiver pålitelighet Oppdater opainject til 1.0.6

Blant endringene er en løsning på et problem jeg personlig har opplevd med at Wi-Fi ikke ble reaktivert etter at Dopamine versjon 1.1.0 ble lansert. I tillegg legger oppdateringen til en krasjrapporter som gjør det enklere å spore feil og adresserer feil og andre problemer oppdaget i tidligere utgivelser.

Hvis du ikke er kjent med Dopamine, er det et rotløst jailbreak beregnet på arm64e-enheter (A12-A15) som kjører iOS eller iPadOS 15.0-15.4.1. Mange utviklere av jailbreak-justeringer har enten oppdatert jailbreak-justeringene sine for å støtte den rotløse dynamikken etter utgivelsen av Dopamine, eller de begynner nå å produsere rotløse-kompatible jailbreak-justeringer.

Er du usikker på hva et rotløst jailbreak betyr? Vi ville ikke klandre deg hvis du ikke gjorde det. Det er en relativt misforstått dynamikk som får en negativ rap sammenlignet med tidligere fullverdige jailbreaks, men jailbreak-utviklere har klart å få brukeropplevelsen til å føles akkurat som et fullverdig jailbreak. Du kan lære mer om forskjellene mellom en rotløs og en rotløs jailbreak i vår F.A.Q. post.

En annen fordel med Dopamine jailbreak er dens kompatibilitet med TrollStore perma-signeringsverktøyet, som faktisk er den anbefalte installasjonsmetoden diskutert i vår trinnvise veiledning. Takket være at den er perma-signert, fungerer appen alltid selv etter omstart uten å måtte signeres på nytt. Dette gjør det til et semi-ubundet jailbreak-verktøy.

Hvis du er en eksisterende Dopamine-jailbreak-bruker, kan du laste ned den nyeste versjonen direkte fra Dopamine-appens interne oppdateringsmekanisme (OTA). Alternativt kan du besøke prosjektets GitHub-side hvor du også kan se kildekoden for å lære mer om hvordan det fungerer.

Har du oppdatert til den nyeste versjonen av Dopamine jailbreak ennå? Gi oss beskjed i kommentarfeltet nedenfor.

Categories: IT Info